FLIES'INN HG Nedir ?

Açık dış alanlarda karasinek yoğunluğunu azaltıp üreme zincirini kontrol altına almak için tasarlanmış rahatsız edici koku üretmeyen , dolduğunda boşaltılıp temizlenebilen çok kullanımlık sadece asarak kullanılabilen pratik bir karasinek tuzağıdır. EGAM tarafından tasarlanıp geliştirilmiştir. Tuzağa sinekleri çekmek için EGAM tarafından geliştirilmiş doğal karasinek çekici yem kullanılır. Alt kısımda bulunan çekici yem tabağına doldurulan doğal çekiciye gelen sinekler tuzağa yakalanıp kuruyarak ölmektedir. Dolan tuzaklar boşaltılıp yıkanabilmekte ve tekrar kullanılabilmektedir. Flies’ Inn ST tuzakların etkin çalışabilmesi için çekici yem tabağının kurumasına izin vermeden 2-3 günde bir çekici yem eklemek gerekir. Aşırı rüzgar almayan yarı güneş yarı gölge alanlarda asılması gerekir. Sinekleri kendine çekebilmesi için aşırı yoğun rekabetçi koku ve atıklardan uzak alanlara yerleştirmek gerekir. Kurulum yapılacak tuzak sayısını denemeler sonrası bölgedeki sinek yoğunluğuna göre belirlemek gerekir.

Ürün Sipariş Etmek İçin Tıklayınız


"SİNTUT KARASİNEK ÇEKİCİ YEM"

Flies' Inn karasinek tuzaklarınla beraber satın alabileceğiniz "Sintut Karasinek Çekici Yem" 100gr poşet içerisinde satışa sunulmaktadır. %100 doğal ürünlerin karışımı olan çekici yem kimyasal ve zehirli maddeler içermez. 100gr'lık 1 poşet çekici yem bir tuzağı 1- 1,5 ay boyunca çalıştırmak için yeterlidir.

SİNTUT KARASİNEK ÇEKİCİ YEM HAZIRLANIŞ VE KULLANIMI

Çekici Yemi 2 şekilde kullanabilirsiniz.
1-) Tuzağın çekici yem tabağına çekici yemi koyduktan sonra ılık su ilave ediniz.
- FLIES'INN Big Box için 30-40 Gr
- FLIES'INN ST ve HG için 10-15 Gr
- Çekici yemin fermente olup sinek çekmeye başlaması için 8-10 saat beklemek gereklidir

- Tuzakların hemen çalışmaya başlaması için çekici yem solüsyonunu önceden hazırlamak gerekir.

ÇEKİCİ SOLÜSYONUN HAZIRLANIŞI

- 1 Adet 100gr'lık çekici yem

- 1 Adet 5 litrelik ağzı vida kapaklı plastik bidon

- 5 Lt 30-35 derece sıcaklığında ılık su

Poşetin içerisindeki toz karışımın tamamını ılık su dolu bidona ilave ederek iyice karıştırınız. Tamamı eridikten sonra bidonun ağzını gevşeterek direk güneş ışığı almayan bir yerde 1 gün bekletiniz.Fermantasyon süresince gazların çıkmasına izin vermek gerekiyor. 2. gün bidonun kapağını sıkıca kapatarak 1-2 gün olgunlaşmasını bekleyiniz.

Kullanıma hazır olan solüsyonu bitinceye kadar kullanabilirsiniz. Kullanmadığınız zamanlarda ağzını sıkıca kapalı olarak ışığı almayan havadar bir yerde muhafaza ediniz.

Tuzakların çekici yem tabaklarında ki çekici yem azaldıkça bu solüsyondan ilave ediniz.