Sintut - M Nedir ?

SİNTUT M ORTA BOY POŞET KARASİNEK TUZAĞI

Daha küçük açık alanlarda ( ev bahçesi , bekçi kulübeleri civarı , vb. ) kullanılmak üzere üretilmiş poşet tuzaklardır. Bakım istemeyen , doğal çekiciyle çalışan pratik karasinek tuzağıdır. İçerisinde hazır olarak gelen çekici yem karışımına sadece su ekleyerek asılır. Çekici yemin fermantasyonu sonrası oluşan kokuya gelen sinekler poşete girerler ve geri çıkamayarak ölürler. Bakım istemeyen SİNTUT M de oluşan kokudan rahatsız olmamak için yaşam alanlarına çok yakın yerlere asılmaması gerekir. Orta boy SİNTUT M un etkin çalışabilmesi için rüzgar almayan , yarı gölge ağaç veya sundurma altlarına asılması gerekir. Bir adet SİNTUT M Karasinek tuzağı yaklaşık 20.000 adet sinek yakalar.

Ürün Sipariş Etmek İçin Tıklayınız


"SİNTUT KARASİNEK ÇEKİCİ YEM"

Flies' Inn karasinek tuzaklarınla beraber satın alabileceğiniz "Sintut Karasinek Çekici Yem" 100gr poşet içerisinde satışa sunulmaktadır. %100 doğal ürünlerin karışımı olan çekici yem kimyasal ve zehirli maddeler içermez. 100gr'lık 1 poşet çekici yem bir tuzağı 1- 1,5 ay boyunca çalıştırmak için yeterlidir.

SİNTUT KARASİNEK ÇEKİCİ YEM HAZIRLANIŞ VE KULLANIMI

Çekici Yemi 2 şekilde kullanabilirsiniz.
1-) Tuzağın çekici yem tabağına çekici yemi koyduktan sonra ılık su ilave ediniz.
- Flies'inn Big Box için 30-40 Gr
- Flies'inn ST ve HG için 10-15 Gr
- Çekici yemin fermente olup sinek çekmeye başlaması için 8-10 saat beklemek gereklidir

- Tuzakların hemen çalışmaya başlaması için çekici yem solüsyonunu önceden hazırlamak gerekir.

ÇEKİCİ SOLÜSYONUN HAZIRLANIŞI

- 1 Adet 100gr'lık çekici yem

- 1 Adet 5 litrelik ağzı vida kapaklı plastik bidon

- 5 Lt 30-35 derece sıcaklığında ılık su

Poşetin içerisindeki toz karışımın tamamını ılık su dolu bidona ilave ederek iyice karıştırınız. Tamamı eridikten sonra bidonun ağzını gevşeterek direk güneş ışığı almayan bir yerde 1 gün bekletiniz.Fermantasyon süresince gazların çıkmasına izin vermek gerekiyor. 2. gün bidonun kapağını sıkıca kapatarak 1-2 gün olgunlaşmasını bekleyiniz.

Kullanıma hazır olan solüsyonu bitinceye kadar kullanabilirsiniz. Kullanmadığınız zamanlarda ağzını sıkıca kapalı olarak ışığı almayan havadar bir yerde muhafaza ediniz.

Tuzakların çekici yem tabaklarında ki çekici yem azaldıkça bu solüsyondan ilave ediniz.