Dizaynı bizlere ait olan karasinek tuzaklarımız genel olarak 2 farklı çalışma yöntemine sahiptir.

1.

Tuzak sinekleri kendine çeker ve Sinekler çekici yem karışımında boğularak ölürler. Bu şekilde çalışan tuzaklarda zamanla leş kokusu oluşacağından dolayı, ortama nahoş bir koku yayılabilir. Bu tip tuzaklar Tarım alanları, çiftlikler, bağ, bahçe gibi insanların sık kullanmadığı yerlerde tercih edilmelidir. Sintut ve Fly Jail modelleri bu yöntemle çalışmaktadır.

2.

Tuzak sinekleri kendine çeker ve Sinekler huni teknolojisiyle çekici yemden ayrılarak kuruyarak ölürler. Bu sayede tuzaklardan yayılan koku çok ama çok azdır. Bu tip tuzaklar ufak bahçelerde, çiftliklerde, tarım alanlarında, çöp koteynırlarına yakın yerlerde, otel, cafeler vb. yerlerde kullanılabilir. Flies Inn kafes tipi tuzakları 2. Yöntem ile çalışmaktadır.

Karasinek sorunu yaşadığınız alanlarda yapacağınız mücadelenin başarılı olması için doğru tuzağın seçilmesi ve yeterli sayıda kullanılması önemlidir. Aşağıdaki bilgiler doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. Sintut, Flies Inn ve Fly Jail Markaları Dış alanlarda Kullanılmak için tasarlanmıştır.