Dizaynı bizlere ait olan karasinek tuzaklarımız genel olarak 2 farklı çalışma yöntemine sahiptir.

1.

Tuzak sinekleri kendine çeker ve Sinekler çekici yem karışımında boğularak ölürler. Bu şekilde çalışan tuzaklarda zamanla leş kokusu oluşacağından dolayı, ortama nahoş bir koku yayılabilir. Bu tip tuzaklar Tarım alanları, çiftlikler, bağ, bahçe gibi insanların sık kullanmadığı yerlerde tercih edilmelidir. Sintut ve Fly Jail modelleri bu yöntemle çalışmaktadır.

2.

Tuzak sinekleri kendine çeker ve Sinekler huni teknolojisiyle çekici yemden ayrılarak kuruyarak ölürler. Bu sayede tuzaklardan yayılan koku çok ama çok azdır. Bu tip tuzaklar ufak bahçelerde, çiftliklerde, tarım alanlarında, çöp koteynırlarına yakın yerlerde, otel, cafeler vb. yerlerde kullanılabilir. Flies Inn kafes tipi tuzakları 2. Yöntem ile çalışmaktadır.

Karasinek sorunu yaşadığınız alanlarda yapacağınız mücadelenin başarılı olması için doğru tuzağın seçilmesi ve yeterli sayıda kullanılması önemlidir. Aşağıdaki bilgiler doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. Sintut, Flies Inn ve Fly Jail Markaları Dış alanlarda Kullanılmak için tasarlanmıştır.

Sintut Markası Kullan At ve Çok kullanımlık ürünler olarak seçenekler sunar. Bütün tuzaklar Sintut Doğal Karasinek Çekici yem ile beraber gelmektedir.  2003 senesinde pazara sunulmuş etkinliği seneler boyunca kanıtlanmıştır. Yukarıda anlatılan 1. Çalışma yöntemiyle çalışmaktadır.

 

Sintut – M: Poşet tipi kullan at Karasinek tuzağıdır. Bahçesi küçük(50-100m2) olan ev, yazlık ve işletmelerde tercih edilmelidir. Ortamdaki sinek yoğunluğuna göre tuzak sayısı artırılabilir. 15.000-20.000 adet sinek yakalar. Korumak istediğiniz alanın 6-10 metre uzağına konumlandırılmalıdır.

 

 

 

Sintut – L: Poşet tipi kullan at Karasinek tuzağıdır. İnsan Trafiğinin yoğun olmadığı geniş çiftlikler, fabrika bahçeleri, oteller, işletmeler ve çöp alanlarında , vb. Yerlerde kullanıma uygundur. 150.000 Adet sinek yakalar. Karasinek yoğunluğu fazla ise sayısı artabilir. Yakalanan sinek sayısı arttıkça çevreyi rahatsız edebilecek bir koku oluşabilir. Bu durumda FLIES’INN – HG veya FLIES INN – ST model tuzaklarının kullanılması daha uygun olur.

 

 

Sintut Kova: Sintut M ve L tuzaklarıyla aynı çalışma prensibine sahiptir. Farkı ise yemini değiştirerek uzun yıllar boyunca tekrar kullanabilmenizdir. Yoğun sinek problemi yaşanan yerlerde kullanılmaya uygundur. Ahırlar, bahçeler, tarım alanları, çiftlikler, çöp alanları vb.. Tekrar kullanılabilir olduğundan dolayı milyonlarca sinek yakalayabilir.

 

Flies’ Inn Markası kafes tipi tuzaklarımızı sunduğumuz bir ürün gamına sahiptir. Uzun yıllar boyunca sahada profesyonel zararlı mücadelesinde sektör lideri olmuştur. Çalışma prensibi olarak 2. Tipi kullanmaktadır dolayısıyla çok az bir koku yayarak tekrar kullanılabilme özelliği sayesinde milyonlarca sinek yakalar. Mekanın büyüklüğü ve karasinek yoğunluğu hesaba katılarak model seçimi yapılmalıdır. Flies Inn marka ürünlerde Sintut Karasinek Çekici yem ile çalışmaktadır.

FLIES’INN – HG: Çevreyi rahatsız edici koku yapmayan yeni model tuzağımız karasinek sorunu yaşanan her yerde asılarak kullanılabilir. Çok kullanımlık olan FLIES’INN-HG dolduğu zaman boşaltılıp temizlenerek tekrar kullanılabilir. Kurulumu çok kolay, kullanımı ise kolay ve pratiktir. Milyonlarca sinek yakalar.

FLIES’INN LITE: Flies’ Inn Lite Modelimiz, Flies Inn HG ile aynı çalışma prensibine sahiptir. Tek farkı Yem tabağının kolay bir şekilde gövdeye direk takılmasıdır. Dizaynda yapılmış bu değişiklik sayesinde daha uygun bir etikete sahiptir.

FLIES’INN – ST: Çevreyi rahatsız edici koku yapmayan Flies Inn – ST kafes tipi tuzağımız her türlü açık alanda kullanılabilir. Sinek dolduğunda boşaltılıp temizlenerek tekrar kullanılabilen ST asılarak veya yerde konumlandırılabilir. Özenli bir montaj sonrası, yıllarca kullanarak milyonlarca sinek yakalayabilirsiniz.

FLIES’INN – BIG BOX: Belediye Çöp işleme alanları, tavuk çiftlikleri, besi çiftlikleri ve sanayi işletmelerinde yoğun karasinek mücadelesi yapmak için tasarlanıp üretilmiştir. Profesyonel kullanıcılar için etkili bir tuzaktır. Doğru konumlandırılması, yer seçiminin doğru yapılması sonucunda milyarlarca karasinek etkisiz hale getirilebilir.

Fly Jail: Fly Jail markası ihracatta kullandığımız ürünlerdir ve Sintut modelleriyle yakın çalışma prensibine sahiptir. Fly Jail markasında ek olarak daha fazla model ve Kapasite seçeneği bulunmaktadır. Fark olarak Kullan At tuzakların içinde bulunan Sintut Karasinek Çekici yem suda eriyen poşetle gelmektedir. Kullanımı daha rahat olmasıyla beraber, gösterdiği etki ve sonuç Sintut marka tuzaklarımızla aynıdır.

Fly Jail Gitmo Series Medium: Kullan at Torba tuzakların giriş modelidir. 20 bin karasinek kapasitesine sahiptir. Kullan at özelliğinde ve suda eriyen çekici yem ile birlikte gelmektedir. Tek yapılması gereken, torbanın üstünü kesmek ve su ekleyip asmaktır. Kullanımı çok kolaydır ve hijyenik bir şekilde geri dönüşüme atılabilir. Kullan at özelliğinde olduğundan dolayı karasineklerin kaynağına konumlandırılabilir. Çalışma prensibi ve gösterdiği etki ve sonuç Sintut marka tuzaklarımızla aynıdır.

Fly Jail Gitmo Series Large: Kullan at Torba tipi karasinek tuzağıdır. Fly Jail Medium ile aynı özelliklere sahiptir, çalışma mekaniği ve kullanımı aynıdır. Sadece üstündeki plastiği kesip su ekleyip asmak yeterlidir. Tek farkı Kapasitesinin 1.5 kat daha yüksek olmasıdır. Kullanımı ve geri dönüştürme süreçleri hijyenik, kullanıcı ve doğa dostudur. Kullan at özelliğinde olduğundan dolayı karasineklerin kaynağına konumlandırılabilir. Çalışma prensibi ve gösterdiği etki ve sonuç Sintut marka tuzaklarımızla aynıdır.

Fly Jail Gitmo Series XL: Çalışma prensibi olarak Sintut Large ile aynıdır. Fakat Sintut Karasinek çekici yem suda eriyen poşetle birlikte gelir ve paketi çok daha ergonomik ve kullanıcı dostudur. Toplu Alımlarda kargo ve paketleme olarak tercih sebebidir. 150000 karasinek kapasitesine sahip bu tuzak, 2000lerin başında piyasaya sürülmüş  ve etkinliğini kanıtlamıştır. Kamp Alanları, bağ, bahçeler, hayvan çiftlikleri, tarım alanları vb. yerlerde kullanılabilir. Çalışma prensibi ve gösterdiği etki ve sonuç Sintut marka tuzaklarımızla aynıdır.

Fly Jail Gitmo Series Short Jar: Fly Jail Torba tuzaklarıyla çalışma prensibi aynıdır, karasinekler çekici yemin içinde boğularak ölürler. Kısa bir kavanoz şeklinde gelen ve dizaynıyla ön plana çıkan Fly Jail Short Jar tekrar kullanılabilir bir modeldir. Kavanozun kapağını açıp içine yem ve su ilave edip karıştırdıktan sonra, kapağı yerine takıp, üst tıpasıyla istediğiniz zaman tuzağı aktif hale getirebilirsiniz, dilendiği zaman üst tıpayı kapatarak çalışmasını geçici olarak durdurabilirsiniz. Short Jar modelinde kullanılan yem Sintut Karasinek Çekici yemdir, %100 doğal ve etkilidir, kimyasal ve pestisit içermez. Pestisite dayanıklı olan karasineklerden kurtulmanıza yardımcı olur. Balkonlar, ev girişleri ve geçici çözüm gerektiren alanlarda, tuzağı korumak istediğiniz alanın 3-4 metre uzağına asarak kullanabilirsiniz.

Fly Jail Gitmo Series Long Jar: Fly Jail Torba tuzaklarıyla çalışma prensibi aynıdır, karasinekler çekici yemin içinde boğularak ölürler. Uzun bir kavanoz şeklinde gelen ve dizaynıyla ön plana çıkan Fly Jail Long Jar tekrar kullanılabilir bir modeldir. Kavanozun kapağını açıp içine yem ve su ilave edip karıştırdıktan sonra, kapağı yerine takıp, üst tıpasıyla istediğiniz zaman tuzağı aktif hale getirebilirsiniz, dilendiği zaman üst tıpayı kapatarak çalışmasını durdurabilirsiniz. Long Jar modelinde kullanılan yem Sintut Karasinek Çekici yemdir, %100 doğal ve etkilidir, kimyasal ve pestisit içermez. Pestisite dayanıklı olan karasineklerden kurtulmanıza yardımcı olur.

Fly Jail Gitmo Series Gallon Fly Trap: Fly Gallon Kavanoz tipi tuzakların en geniş kapasiteli olanıdır. Hacmi tam 1 galondur. Hayvan Çiftliklerinde ve insanların daha az bulunduğu tarım alanı vb. gibi alanlar için yapısı ve boyutu gereği uygundur. Çalışma prensibinde karasinekler çekici yemde boğulur kapasitesi ve yapısıda düşünldüğü zaman karasinek yoğunluğunun çok olduğu yerlerde tercih edilmelidir. Ortamda bulunan baskın kokularan sıyrılarak çalışabilir, ağır iş yükü için tasarlanmıştır.

Fly Jail Gitmo Series Bucket Fly Trap: Kova tipi olan bu tuzak, sinekleri kendisine çekip suda boğulmalarını sağlayarak ortamı karasinek istilasından kurtarır. Dayanıklı bir yapısı vardır, Sintut karasinek çekici yemi değiştirilerek uzun seneler kullanılabilir. Fly Gallon’a göre kapasitesi biraz daha düşüktür fakat toplu alımlarda sevkiyat konusunda daha az yer kaplayan ve avantajlı bir yapısı vardır.

SİNTUT KARASİNEK ÇEKİCİ YEM: %100 Doğal, organik ürünlerin karışımıyla geliştirilmiş çevre dostu çekici bir üründür. Arılara ve hedef dışı canlılara zarar vermez. Çekici yem kabı veya Sintut poşeti içerisinde ılık temiz suyla karıştırılarak veya ağzı kapalı bir plastik – pet şişe içerisinde daha önce hazırlanarak kullanılabilir. Kısa fermantasyon süresi sonrasında hızlı bir şekilde karasinekleri cezbetmeye başlar.

KAPALI ALANLAR İÇİN: Kapalı alanlarda karasinek ve sivrisinek mücadelesi için özel sinek çekici UVA ışıklı sinek yakalayıcılarını kullanmanız gerekir.

 

FLIES’INN – EFT: 360 Derece etki alanı ve özel tasarımıyla cezbettiği uçan haşereleri içine çekip etkisiz hale getirir. Yapışkan levha tüketimi olmayan FLIES’INN – EFT bakımı kolay, ekonomik bir yakalayıcıdır.

 

IGUANA Yapışkan Plakalı Yakalayıcı(EFC): İç mekanlarda profesyonel haşere mücadele sistemlerinin vazgeçilmez parçasıdır. Doğru model( Tavan Tipi – Aplik Tipi) ve cihaz sayısının belirlenmesi için profesyonel yardım alınmasını tavsiye ederiz. EFC cihazların etkili sonuç vermesi için doğru konumlandırılması çok önemlidir. UV ışık yayan lambaların gücü-etkinliği, kaplama özellikleri ve yapışkan levhaların UV dayanıklığı, yapışkan özelliklerine çok dikkat edilmesi gerekir.